“Spartakus: Krew i Zdrada”, czyli maksymalna dawka negatywnej interakcji. Rusza akcja na Wspieram.to (patronat medialny)

O polskim wydaniu gry “Spartakus: Krew i Zdrada” wraz z dodatkami (“Widmo Śmierci“, “Węże i Wilk“) wiemy już praktycznie wszystko. Gra bardzo długo czekała na polskie wydanie i duża grupa jej fanów zaczynała już  chyba powoli tracić nadzieję na ujrzenie tego tytułu w rodzimej wersji językowej. Zwłaszcza po niespodziewanym odwołaniu pierwszej kampanii we wrześniu. Na szczęście jest wydawnictwo Games Factory Publishing, które jak wiemy, czyta i słucha życzeń polskich graczy, co udowodnili już nie raz, a co łatwo można sprawdzić przeglądając ich portfolio wydawnicze.

0c54ee13f6944f9c71da79f3c9bfb499

Jak wiecie, ZnadPlanszy.pl współpracuje z GFP od początku i czasami zastanawiamy się ile my, gracze, moglibyśmy stracić ciekawych tytułów gdyby nie ich działania. Nie inaczej było i tym razem, ponieważ chęć wydania “Spartakusa”, to swego rodzaju kwintesencja ich wydawniczego klucza doboru gier i podejścia do swoich fanów. Coś, co jest często wymieniane na wielu listach życzeń, ale co wydaje się być nierealne i nieopłacalne na polskie warunki, za sprawą GFP może być jednak wydane po polsku i co więcej, może cieszyć się uznaniem graczy, którzy wcześniej nie znali ich wersji oryginalnych. Chłopaki łamią więc tym samym utartą teorię, że gier dla “graczy”, gier wymagających, gier dla specyficznej grupy odbiorców nie opłaca się w Polsce wydawać. Za to ich właśnie cenimy, a teraz z nieukrywaną radością obejmujemy patronatem medialnym ich kolejną grę.

W dwóch poprzednich tekstach poznaliście czym właściwie jest seria “Spartakus”. Na pewno nie jest to gra dla lubiących spokojne gry bez interakcji. Tutaj interakcja i to w wydaniu maksymalnie negatywnym, to główny element rozgrywki. Knucie, zdrady i kłamstwa, to domena nie tylko rzymskich patrycjuszy, ale również graczy, którzy jako głowy znamienitych rodów będą walczyć o zdobycie wpływów w tym mało pokojowym świecie.

Cztery najważniejsze fakty poznacie z tego filmu:

A resztę informacji w materiałach przygotowanych przez ekipę Gradania, Grania w Chmurach i Gambita.

1243

Mamy nadzieję, że jesteś już zdecydowany(a) wsparcie akcji związanej z wydaniem serii “Spartakus” i kliknięcie przycisku “Wspieram to” jest tylko formalnością, więc poniższy link na pewno ci się przyda 🙂