“Dominion: Imperium”. Czy najmłodsze dziecko w rodzinie przemówi po polsku?

We wrześniu do wspierających trafiły 3 kolejne części Dominiona: Intryga, Przystań oraz Złoty Wiek. Dodruk wersji podstawowej pozwolił jeszcze większej części rozpocząć tą wspaniałą przygodę. Rodzina gier Dominion jest bardzo podatna na powiększanie się, czyli dodatki. Dodatki te nie są jednak robione “na siłę”. Każde kolejne pudełko dostarcza kilkadziesiąt nowych wzorów kart akcji, które (poprzez zmiany mechaniki) wymuszają na grających zmiany strategii. Częścią naszego szalonego planu jest konsekwentne wydawanie kolejnych rozszerzeń serii Dominion po Polsku.

Przedstawiamy Wam najmłodszego członka rodziny Dominion: Imperium.

14466907_1138424759548592_301884493_o

Świat jest olbrzymi i twoje królestwo także. Powiedzmy sobie szczerze – to już nie królestwo, to imperium. To czyni cię imperatorem. Posiadasz luksusowe krzesła i ludzie nazwali twoim imieniem sałatkę ze śliwkami. Jednak nie tak łatwo być imperatorem. Musisz wstawać skoro świt, aby rozpalać święty płomień. Następnie godzinami przesiadujesz z członkami administracji, aby ustalić czemu właściwie płomień dzień w dzień się wypala. Rzadko do czegoś dochodzicie. Od czasu do czasu twoje potężne armie zajmą jakiś kontynent, a ty nie wiesz co z tym zrobić, ponieważ nigdzie ci się już nie zmieści. No i istnieje też ryzyko zamachu. Na szczęście masz przy sobie degustatora potraw, który testuje każdy posiłek zanim go skosztujesz i zdarza się, że umiera. Wtedy chodzisz głodny. Przydatny okazuje się też degustator noży. Miły człowiek. Smutno ci, że nie możesz pójść na żadne Idy – marcowe czy jakiekolwiek. Jednak ostatecznie bycie imperatorem to świetna robota. Nie oddałbyś jej nikomu za nic w świecie. Zwłaszcza, że i tak cały świat należy do ciebie.

seria-dominion-patronat-zpImperium to dziesiąty dodatek do Dominiona. Dodatek przynosi 300 nowych kart znacznie rozszerzających rozgrywkę, w tym: 170 kart Królestwa, 50 kart Akcji, 12 kart Zamków, 24 karty Separatorów, 21 kart Kamieni Milowych oraz 13 kart Zdarzeń. Dodatkowo do dyspozycji graczy oddanych zostaje 56 metalowych żetonów Punktów Zwycięstwa oraz 40 żetonów Długu.

Karty z dodatku Dominion: Imperium wprowadzają do rozgrywki zupełnie nowe rozwiązania. Dzięki kartom Długu (Pożyczki?), dobierzesz karty za darmo, by opłacić jej dopiero w następnych turach. W Imperium jeden zestaw może posiadać na raz dwie zupełnie odmienne karty. Karty Kamieni Milowych znacznie powiększają możliwości zdobywania punktów zwycięstwa na koniec gry. Dodatkowo gra wykorzystuje rozwiązania znane z Przystani (karty Zdarzeń) oraz karty korzystające z żetonów zwycięstwa (znane ze Złotego Wieku).

Start kampanii zaplanowany jest na 7.10.2016 – jak zwykle w naszym przypadku- piątek o 15:00.

14446444_1139008296156905_1184698379_o