Nadchodzi Elementum – maksymalna dawka mocy w małej, sprytnej grze

18 września wystartuje kampania crowdfundingowa niewielkiej, sprytnej karcianki Elementum – nowej gry wydawnictwa Quantum Games. Zbiórka będzie trwać miesiąc i zakończy się 18 października. Jest to drugi projekt wydawnictwa, które powstało dzięki wsparciu graczy udzielonemu podczas zeszłorocznej kampanii gry TOP Kitchen.

Ponownie projekt jest w 100% polski – od pomysłu po produkcję. Autorem jest Mariusz Milewski, który odpowiada również za poprzednią planszówkę Quantum – grę o zmaganiach szefów kuchni eleganckich restauracji TOP Kitchen. Artysta odpowiedzialny za ilustracje do Elementum to Jarosław Wajs, twórca grafiki do gier Pocket Mars czy A4 Quest.

Źródła żywiołów
Gra toczy się w fantastycznym świecie Tellus, w którym silne trzęsienie ziemi odsłoniło ruiny starożytnej struktury, kryjącej skoncentrowaną moc magiczną. Gracze będą wcielać się w czarodziejów, którzy zjechali się z całej krainy, by pozyskać potężną energię w postaci cząsteczek Elementum, czyli magicznego pierwiastka niezbędnego do rzucania zaklęć i tworzenia wzmacniających kryształów mocy. Olbrzymia siła, ukryta od setek lat, skupiona jest w czterech źródłach żywiołów. Magowie, rzucając zaklęcia z aspektów ziemi, ognia, powietrza oraz wody, opanowują Elementum i gromadzą moc – a ten kto zdobędzie jej najwięcej, pozna ostateczne tajemnice natury zostając arcymistrzem i najpotężniejszym elementalistą świata…

Zaklęcia w kartach
W Elementum gracze przekazują sobie zestawy kart zaklęć – jedną zachowują, a resztę oddają graczowi obok (tzw. draft). Wybrane zaklęcie wykładają w swoich układach. Karta ląduje w odpowiedniej dla danego typu mocy kolumnie: wody, ognia, powietrza albo ziemi, wychodzącej ze wspólnych źródeł żywiołów. Jeżeli karta ma działanie natychmiastowe, to jej efekt jest wprowadzany od razu pozwalając np. na stworzenie kryształu czy zniszczenie zaklęć przeciwnika. Większość kart
zadziała na koniec gry, przy zliczaniu zdobytych cząsteczek Elementum, czyli podliczaniu punktów zwycięstwa.

Gracze mogą również potęgować działanie niektórych kart, używając wzmacniających kryształów mocy lub też wejść w interakcje z ogólnodostępną pulą zaklęć. Gdy w drafcie wszystkie karty z zestawów zostaną wyłożone w odpowiednich układach, następuje kolejna runda. Gra kończy się, kiedy zostaną zagrane wszystkie karty z przygotowanej talii zaklęć (po dwóch lub trzech rundach draftu – w zależności od liczby graczy). Na końcu gry każdy gracz po kolei analizuje każde wyłożone w swoim układzie zaklęcie, sprawdzając ile Elementum zapewnia dana karta i zaznaczając wynik. Czarodziej z największą ilością cząsteczek Elementum (punktów zwycięstwa) zdobywa tytuł arcymaga i wygrywa grę!

Cząsteczki Elementum
Zaklęcia wykładane w kolumnach dają graczom możliwość zdobywania punktów różnymi sposobami – niektóre zapunktują, kiedy gracz zbierze odpowiednią kolekcję zaklęć danego typu w swoim układzie, inne będą promowały przewagę danego żywiołu lub różnorodność symboli albo odpowiednie zestawy. Cząsteczki Elementum można zdobyć również dzięki odpowiednio sąsiadującym ze sobą zaklęciom, ich otoczeniu czy zgromadzonym kryształom mocy.

Elementum jest grą kompaktową, regrywalną i dynamiczną – wymaga od gracza zmysłu obserwacji, odpowiedniego planowania ruchów i przewidywania. Proste zasady, intuicyjna mechanika, a także czytelna ikonografia, sprawiają że grę można wytłumaczyć każdemu w kilka chwil, a jedna rozgrywka trwa tylko 15 minut. Oczywiście pojedyncze rozgrywki można ułożyć w “kampanię”, która wyłoni ostatecznego zwycięzcę po kilku partiach, w zależności od sumy zgromadzonych punktów zwycięstwa.

Dodatkowym atutem gry jest oprawa graficzna, nad którą prace wciąż trwają – tak aby ostatecznie każde zaklęcie zawierało unikalną ilustrację, sugerującą działanie karty i odzwierciedlającą siły natury.

Zostań Elementalistą
Od 18 września zajrzyjcie koniecznie na Wspieram.to i zwróćcie uwagę na kampanię gry Elementum. Wszyscy możecie przyczynić się do zrealizowania tego prawdziwie autorskiego projektu – bez Was on nie powstanie! Dodatkowym atutem wspierania kampanii będzie możliwość zakupienia Elementum w atrakcyjnej cenie nieprzekraczającej 50 zł.