Namiestnik. Sukces kampanii

Kampania “Namiestnika” zakończyła się bardzo dużym sukcesem. Uzbieraliśmy 51 275 zł, a przy tak taniej grze jaką jest Namiestnik, uważam że to fantastyczny wynik. Wspólnie udało nam się osiągnąć: wydanie gry z 7 kartami promocyjnymi, poprawionymi grafikami ekranów graczy oraz instrukcji. Do tego całość będzie zapakowana w płótnowane pudełko. Wszystkie pliki są już przygotowane, dzisiaj wysyłamy ich ostateczną wersję do druku. Produkcja ruszy na dniach. O wszystkich terminach będziemy informować na bieżąco.

Praca nad “Namiestnikiem” jednak trwa dalej i teraz chcemy żeby w Polsce można było kupić maty i gemy w dobrej cenie. Mata niestety nie będzie w języku polskim, ale myślę, że nikomu nie będzie to specjalnie przeszkadzać. Nie udało się tego wrzucić do kampanii z powodów ekonomicznych. Mogliśmy ją sprzedać po 40 zł zarabiając na niej 1 zł, ale musielibyśmy zainwestować duże pieniądze bez gwarancji zwrotu. Cena i zysk się nie kalkulowały. Poza tym nie jesteśmy w stanie wskazać dokładnej daty dostawy – wydawnictwo Mayday robi teraz nowy druk mat i nie wiadomo kiedy prace się zakończą.

Wielu z Was na pewno jest ciekawych naszych planów na przyszłość. Planujemy wydać w najbliższym czasie dwa tytuły…

Zaskoczeni? A myślimy jeszcze nad trzecim, ale to na razie pozostanie tajemnicą… 🙂

 • Marek Wysocki

  Gratulacje za dobrą kampanię – jestem zaskoczony wydaniem Field od Arle – pozytywnie oczywiście.

 • Gratulacje! No i już widać, że trzeba wyczekiwać na wiadomości od Games Factory Publishing bo zawsze coś ciekawego się trafi! 🙂

 • Windziarz

  Fields of ARLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jest szaleństwo, ale w tym szaleństwie jest metoda.

 • Ciekawe tytuły, jednak nieco bardziej ryzykowne od poprzednich.

  • Ramar

   Dominion był grą, która już trafiła do części graczy w Polsce (reedeycja zawsze jest ryzykowna), Namiestnik był bądź co bądź grą anonimową dla szerokiego grona graczy, natomiast FoA to gra pod którą podpisuje się pan Rosenberg oraz gra, która w przeciągu paru miesięcy wskoczy prawdopodobnie nie tylko do pierwszej setki rankingu na BGG, dlatego uważam, że FoA jest mniej ryzykowne od poprzednich gier (jedyny minus to zapewne cena, ale skoro anonimowi Rycerze Pustkowi, bez instrukcji itd. uzyskali bardzo przyzwoity wynik kampanii, to FoA zrobi to tym bardziej).

 • Konrad Wajda

  OMG ! To wydawnictwo spełnia marzenia planszówkowiczów w Polsce 😉

 • Artur Sz.

  Trzymam kciuki za Field of Arle! Im szybciej tym lepiej 🙂