“Wiertła, skały, minerały”. Dzisiaj start akcji

Już dzisiaj o 15:00 na platformie Wspieram.to rusza nasza kampania. Po raz kolejny prosimy Was o wsparcie i pomoc w wydaniu gry, która już teraz wzbudza dużo pozytywnych emocji, a wierzymy, że wydanie polskie “Super Motherload“, jako “Wiertła, skały, minerały” jeszcze bardziej polepszy jej odbiór.

“Wiertła, skały, minerały to świetna gra karciano-logiczna, która zachwyci każdego: od początkujących, do zaawansowanych, grających z dziewczyną (chłopakiem), z przyjaciółmi, z całą rodziną – wszystkich, dla których termin „nowoczesna gra planszowa” jest synonimem dobrej zabawy. Wiemy zresztą, że gra budzi spore zainteresowanie: zachwyceni byli nią także pierwsi polscy recenzenci, a także fani naszego wydawnictwa – o czym mieliśmy okazję przekonać się podczas premierowych pokazów na konwentach.

http://gambit.znadplanszy.pl

Zdecydowaliśmy się spróbować wydać tę grę ponieważ ujęła nas ona swoją grywalnością oraz zaskakującym pomysłem – połączeniem gry karcianej opartej na mechanice budowania talii i gry logicznej bazującej na odpowiednim zagrywaniu specjalnych płytek na planszę, na której w toku rozgrywki coraz bardziej zaczyna brakować miejsca.

Tak, nie ma co ukrywać – „Wiertła, skały, minerały” przynoszą dawno niewidzianą na rynku świeżość – w unikalny sposób łącząc prostotę rozgrywki z możliwością ciągłego kombinowania, opierając się na dwóch mechanikach kochanych przez rzesze fanów gier planszowych na całym świecie, tworząc własną, nową jakość. Do nas to przemawia – w ostatnich latach gry prześcigały się w dodawaniu nowych elementów, choćby kostek – wszystkiego musiało być więcej, mechaniki stawały się coraz bardziej skomplikowane, pudełka uginały się pod ciężarami dodatkowych kart, elementów, cudów niewidów, zajmując dwa stoły, o instrukcjach przypominających podręczniki do gier fabularnych. Dobrze, trochę przesadzamy, ale proszę spojrzeć tylko na „Wiertła, skały, minerały” – oto powrót do początków naszej przygody z nowoczesnymi grami planszowymi: fajny pomysł, mnóstwo regrywalnych wariantów podanych w przystępnej formie oraz niesamowite pokłady grywalności.

SuperML3

 „Wiertła, skały, minerały” to gra planszową łącząca dwa typy gier: gry karcianej opartej o mechanikę budowania talii oraz gry logicznej o dokładaniu płytek o różnych kształtach na kurczącą się z każdym ruchem planszę. Oznacza to, że każdy z graczy rozpoczyna rozgrywkę posiadając podstawową talię kart, pozwalającą na wykonywanie prostych akcji, którą będzie w toku gry powiększał o nowe, coraz potężniejsze karty. Pozwalają one na przeprowadzanie odwiertów oraz wysadzanie skał i tym samym zdobywanie  minerałów oraz obcych artefaktów, wartych określoną liczbę pieniędzy oraz dających określone bonusy. Waluty używa się do zakupu kolejnych kart do swojej talii, przynoszących dodatkowe akcje i umiejętności – jedne aktywują się w momencie wykupienia, inne używane będą w kolejnych turach. Każda karta jest ponadto warta określoną liczbę Punktów Zwycięstwa, które zlicza się na koniec gry – razem z kartami Osiągnięć, zmieniającymi się z każdą rozgrywką, zapewniającymi dodatkową liczbę Punktów Zwycięstwa za określone szczególnie widowiskowe akcje. Kto zdobędzie największą liczbę Punktów Zwycięstwa na koniec rozgrywki wygrywa grę, zostając największym marsjańskim górnikiem – bohaterem pierwszej przemysłowej misji ludzkości poza naszą planetą!

Celem projektu jest wydanie gry “Wiertła, skały, minerały”, w pełni po polsku, w najlepszej możliwej jakości.

Gra jest naprawdę świetna i fantastycznie wygląda na półce – to jeden z naszych ciekawszych projektów w tym roku. Liczymy, że jeszcze raz pomożecie Games Factory Publishing w przybliżeniu kolejnego wspaniałego tytułu polskim graczom.

Kwota: 40 000 zł pozwoli na wydrukowanie polskiej edycji gry. Aby móc utrzymać jednostkową cenę gry na poziomie podanym w kampanii, zmuszeni jesteśmy wydrukować duży nakład “Wierteł, Skał, Minerałów”.

A jakie czekają Was nagrody? A takie 🙂

bb37282b0a99362b46453733e054f203

Na koniec jeszcze kilka grafik pięknie wyglądających komponentów z gry, które może skłonią tych niezdecydowanych już ostatecznie do wsparcia naszej kampanii.

SuperML5SuperML17SuperML16SuperMl7SuperML8

Już teraz dziękujemy wszystkim za wsparcie, bo wiemy, że na pewno jak zawsze nas nie zawiedziecie 🙂