Wielka Wystawa Dinozaurów – 24 maja wyruszamy w poszukiwaniu skamielin!

Dinozaury – to słowo od lat rozpala wyobraźnię małych i dużych. Wielkie, prehistoryczne gady stanowią jedną z największych tajemnic historii. Nic więc dziwnego, że tak wielu naukowców na przestrzeni dziejów starało się odkryć ich tajemnicę. Czasem fascynacja przeradzała się w manię, a rywalizacja w  prawdziwe wojny, podczas których paleontologowie prześcigali się w wynajdywaniu kolejnych gatunków, nie przebierając przy tym w środkach. Sabotowali działania rywali, podkupywali, podbierali sobie wzajemnie kości, pomysły i informacje, i robili wszystko, żeby skatalogować ich jak najwięcej – łącznie z wymyślaniem nieistniejących gatunków czy „odkrywaniem” kilkanaście razy tych samych szkieletów. I właśnie o tym opowiada nasza najnowsza gra.
Wielka Wystawa Dinozaurów po udanej kampanii w Stanach Zjednoczonych dzięki wydawnictwu CUBE Factory of Ideas trafia wreszcie na polskie Wspieram.to. Scott Almes (autor m.in. serii Tiny Epic..) stworzył świetną, lekką, ale nie pozbawiona głębi grę strategiczną dla całej rodziny, luźno nawiązującą do wydarzeń znanych z końca XIX wieku pod nazwą „Wojna o Kości”.

komponenty_1000px
Podczas gry, wcielicie się w paleontologów ogarniętych żądzą zdobycia miana największego odkrywcy dinozaurów w historii. Będziecie prowadzić wykopaliska, rywalizować o najcenniejsze kości, publikować efekty swoich działań i najważniejsze – rekonstruować dinozaury ze zdobytych fragmentów szkieletów, które później wystawicie w muzeum na Wielkiej Wystawie Dinozaurów! Możecie przy tym bazować na prawdziwych gadach, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby puścić wodze fantazji i pokazać światu okazy o jakich nikomu się nie śniło – jedynym ograniczeniem będzie Wasza wyobraźnia!

Pamiętajcie, że w tej rywalizacji wszystkie chwyty są dozwolone. Nie wahajcie się przeszkadzać rywalom, podbierać im najcenniejsze okazy, wyprowadzać ich w pole, knuć i jątrzyć, a w ostateczności sięgnijcie do schowka z laskami dynamitu i urządźcie im iście wybuchową niespodziankę! Uważajcie jednak, żeby nie przesadzić z brudnymi zagrywkami, bo jeśli wyjdą one na jaw – zostaniecie z niczym i sławą będą cieszyć się inni!

Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą uda nam się wydać tę wyjątkową grę i już niedługo wszyscy będziemy mogli przystąpić do wykopalisk! Pamiętajcie: 24 maja – to dzień rozpoczęcia kampanii.

wkrotce840x320

Znad Planszy objęło patronatem medialnym naszą grę, więc zaglądajcie tutaj, bo w przyszłym tygodniu będziecie mogli poczytać nieco więcej o rozgrywce i unikalnych mechanizmach obecnych w Wielkiej Wystawie Dinozaurów, a Marcin szykuje dla Was przedpremierową recenzję. Zapraszamy!