“Ptaszki Ćwierkają” i nadlatują już w piątek

Nadszedł moment światowej premiery najnowszej gry Carla Chudyka i nastąpi ona właśnie tutaj, na Wspieram.to w polskiej wersji językowej. Tak to prawda! Jak zapewne wielu z Was wie, kilka miesięcy temu nawiązaliśmy współpracę z Carlem Chudykiem, czego efektem jest ufundowana niedawno na Wspieram.to polska edycja “Impulsu”, a teraz jego najnowsza, nigdzie wcześniej nie publikowana gra, która w naszym rodzimym języku będzie miała jakże zgrabną nazwę “Ptaszki Ćwierkają“.

Sylwetki Carla Chudyka nie musimy Wam za bardzo przedstawiać, gdyż jest on uznanym na świecie i od kilku lat, również w Polsce, twórcą gier. Jego największymi hitami okazały się takie gry jak: “Na Chwałę Rzymu“, “Innowacje“, “Impuls“, czy też “Red 7“.

elementy gry
Teraz czas na jego najnowsze dzieło “Ptaszki Ćwierkają“. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że całe opracowanie graficzne wyszło od Dawida Wiącka (tutaj możecie zobaczyć jego prace), naszego rodzimego grafika, który oficjalnie debiutuje na polskiej scenie gier planszowych i karcianych. Nad polską edycją pracujemy już od początku maja, kiedy to otrzymaliśmy robocze pliki. Po serii testów gra spodobała nam się na tyle, że postanowiliśmy zainwestować w nią czas i zaczęliśmy tworzyć całość od podstaw. W naszym odczuciu Dawid Wiącek wykonał naprawdę świetną robotę, czego efektem jest finalna wersja polskiej edycji gry.

rozgrywka

“Ptaszki Ćwierkają” to gra przeznaczona dla 2-3 graczy. I to jest jej kolejny duży plus, gdyż na rynku mało jest gier dedykowanych dla 3 graczy. Rozgrywka nie powoduje uczucia, że dwóch graczy gra na jednego, gdyż sytuacja na drzewie zmienia się dynamicznie i trudno zawierać jakieś sojusze. Każdy jest sam i zdany tylko na swoją strategię. Nam przynajmniej taka mechanika i formuła rozgrywki bardzo przypadła do gustu.

Zresztą nie tylko nam, bo zobaczcie co na temat gry ma do powiedzenie Gambit:

Edycja z dnia 11.08.2016:

Chcielibyśmy Wam przedstawić polską instrukcję (v. 1 beta), która znacząco nie będzie się różnić od finalnej – pozostaje tylko złożyć ją graficznie. Niemniej możecie już zapoznać się dokładniej z zasadami rozgrywki i wariantami.

Instrukcja

Kampania na Wspieram.to:

Całą akcja rusza już jutro (29 lipca) o godz. 12:00 i potrwa do 28.08 do godz. 23:59. Normalna cena gry jest bardzo atrakcyjne (35 zł z przesyłką), ale i tak przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę czasową, która potrwa do 3 sierpnia do godz. 23:59. W jej ramach będzie można kupić “Ptaszki Ćwierkają” za jedyne 29 zł z przesyłką. Takiej okazji nie możecie przegapić 🙂

Poniżej prezentujemy cele i nagrody kampanii:

celenagrody

Informacje o grze:

  • Liczba graczy: 2 – 3,
  • Czas rozgrywki: 30-45 minut,
  • Wiek: 12+,
  • SCD poza wspieram: 45 zł.

Zawartość pudełka:

  • 6 zestawów po 8 kart ptaszków (każdy zestaw w innym kolorze i typie ptaszka),
  • 6 kart Upierzenia (odpowiadające kolorom poszczególnych ptaszków),
  • 1 kartę Pniaka,
  • 1 kartę Spasowania,
  • zasady gry.

karty 3 karty 1 karty 2