“Najeźdźcy z Północy”. Wikingowie potrzebują waszej pomocy!

Często wydawać się może, że praca wikinga jest zajęciem bardzo prostym. Wystarczy wsiąść do drakkara, popłynąć na przeciwległy brzeg i brać, co się komu niesłusznie należy, zdobywając prestiż i chwałę. A jednak – nikt nie wie jakie umiejętności posiadać musi wódz drużyny, aby wszystko odpowiednio zorganizować: srebro, odpowiedni ekwipunek i zapasy, odpowiedni oddział, w którym każdy wojownik będzie posiadał przydatne umiejętności oraz wiele innych elementów potrzebnych w wyprawie. A do tego, niestety, każdy wódz drużyny ma nad sobą własnego wodza, któremu należy potem zdać relację, zapłacić w prezentach, podzielić się chwałą… ciężka sprawa. Prawie tak ciężka jak wydawanie gier! 🙂

Łatwo w ostatnim czasie zaobserwować pewien trend: gracze otrzymali bowiem aż trzy wspaniałe gry o wikingach, łamiące konwencję, w której zazwyczaj gry o tej tematyce były tworzone. Rozgrywka w grach o tej tematyce dzieliła się na dwie podstawowe kategorie: gier logicznych oraz gier przygodowych. Wydany niedawno także po polsku “Blood Rage” oraz “Champions of Midgard” stanowiły powiew świeżości – łączyły w luźny sposób elementy gry ekonomicznej i tak zwanego „ameritrashu” (gier z mocnym elementem losowości, skupionych na otoczce fabularnej i bohaterach z ich specyficznymi umiejętnościami, ze sporą ilością negatywnej interakcji). Games Factory Publishing postanowił jednak na trzeci tytuł z tej wielkiej trójcy – “Riders of the North Sea“, skupiający się przede wszystkim na ekonomii – w którym element losowy jest zdecydowanie na niskim poziomie, najwięcej zaś zależy od umiejętności rozplanowania przez graczy akcji oraz wypracowaniu własnego, dostosowanego do sytuacji na planszy stylu gry.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą kampanią – przed państwem “Najeźdźcy z Północy” (“Riders of the North Sea”) – świetna (i przepiękna!) gra ekonomiczna o wyprawach wikingów, z pewnym innowacyjnym elementem, który zmienia zupełnie jakość rozgrywki, wprowadzając powiew świeżości do kategorii gier z mechaniką przydzielania robotników (worker-placement) oraz w pomysłowy sposób klimatycznie łączy w jedno grę ekonomiczną z grą wojenną (w końcu będziemy tutaj także napadać i plądrować zamorskie miasta, klasztory i zdobywać warownie).

W czasie kampanii będziecie mieli możliwość zdobycia mnóstwa różnych ulepszeń do gry – od poprawy jakości elementów i grafik, po dodatki wprowadzające nowe zasady, na przykład specjalne karty bohaterów.

Sama zawartość gry prezentuje się następująco:

Zawartość gry

Szczegóły kampanii

Cel podstawowy

Ceny

Instrukcja

Do pobrania (PDF, 5.69MB)

Przykładowe karty