Games Factory Publishing – plany na rok 2016. Oj będzie się działo…

No i stało się. Pobiliśmy rekord. Szczerze mówiąc było to dla nas wielkie zaskoczenie. W ostatnich dniach czuliśmy, że wynik będzie naprawdę dobry, ale że uda się pobić Pana Lodowego Ogrodu? Nie, przez myśl nam to nie przeszło. Z taką też myślą obudziliśmy się rano 6 grudnia. Wiadomo, że trzeba było powalczyć, ale to była walka raczej dla samej walki. Dlatego dziękujemy wszystkim, którzy sprawili nam tak fantastyczny prezent na Mikołaja. Przypomnijmy…. 131 316 zł – co daje 437%… Takie wsparcie daje niesamowitego kopa i ochotę do pracy. Dlatego wiedząc jak ważna jest dla Was komunikacja z nami, postanowiliśmy uchylić rąbka tajemnicy w temacie naszych przyszłorocznych projektów – oto lista gier, które nasze wydawnictwo postanowiło zaprezentować graczom w wersji polskiej. Okazuje się, że Gwiazdka nie skończy się w grudniu!

Tytułem wstępu chcielibyśmy zaznaczyć jeszcze następujące fakty:

  • Daty kampanii podane niżej są informacjami oficjalnymi – już dziś bez strachu możecie zaznaczyć sobie odpowiednie dni w kalendarzach, na telefonach, notesach itd., nie ulegną one zmianie.
  • Podane przez nas daty dostarczenia są podane w przybliżeniu: niestety nie wszystko w tej kwestii zależne jest od nas, wiele zmienić może się w trakcie uzgodnień z naszymi partnerami, drukarniami itd. Ostateczne daty ukażą się w poszczególnych kampaniach.
  • Nie w każdym przypadku jesteśmy zdolni podać ostateczną cenę produktu, zarówno cenę w kampanii, jak i sugerowaną cenę detaliczną. Nie chcemy was zanudzać, ponieważ i tak wiecie, że ustalanie ceny jest procesem, który trwa i zależy od bardzo wielu czynników, a bardzo nam zależy, by nie wprowadzić was w ewentualny błąd w tak ważnej kwestii.
  • Podobnie wygląda sprawa z celami kampanii, które będziemy starali się wspólnymi siłami osiągnąć – tym bardziej, że wiele zależy od was i waszych pomysłów oraz zaangażowania, tak jak do tej pory. W związku z tym uzgadniać będziemy te kwestie w terminie bliższym konkretnej kampanii.

Box 3D small

Data kampanii: 08.01-15.02
Zbierana kwota: 25 000 złotych

„Mistfall” to gra kooperacyjna dla 1-4 graczy w wieku 12+ osadzona w świecie dark fantasy, w którym grupa śmiałków rusza na pełną przygód wyprawę. Na początku gry każdy z graczy wybiera swojego bohatera oraz talię kart, które zawierają ekwipunek i specjalne umiejętności, a następnie wkracza na planszę składającą się z szeregu lokacji opanowanych przez („różnojakie”) groźne potwory. Dodatkowo, w trakcie gry do każdej talii dodawane są karty z umiejętnościami zaawansowanymi, które pozwalają przetrwać pośród nieprzyjaznych Mgieł. Każda rozgrywka układa się w losowy sposób: za każdym razem zmienia się ustawienie planszy, karty spotkań i napotkanych potworów, co w połączeniu z prostymi, ale świetnymi zasadami i poziomem trudności, pozwoli grupie graczy na rozegranie wielu wspaniałych partii. Co ważne: gra świetnie wypada także dla pojedynczego gracza.

Warto zwrócić uwagę także na oprawę graficzną, która jest po prostu przepiękna. Serio.

Na pierwszy ogień idzie niejako rodzimy projekt. „Mistfall” ukazał się w wersji anglojęzycznej w październiku (jeszcze) tego roku i cieszył się sporym zainteresowaniem na Kickstarterze (powstał już nawet pierwszy dodatek!). Zdradzić możemy jedynie tyle, że dzięki ścisłej współpracy z Błażejem Kubackim, który jest autorem tej świetnej gry i wydawnictwem NSKN szykujemy dla was mnóstwo celów do osiągnięcia (czyli jednym słowem – dodatkowych specjałów).

Podsumowując: Mistfall jest jak pierogi – dobre, bo polskie. O czym na pewno przypomnicie sobie w Wigilię 😉

Pocket imperium Box

 

Data kampanii: 22.01-28.02
Zbierana kwota: 12 500 złotych
Sugerowana cena detaliczna: 72,90 zł
Cena pierwszych pakietów (jak w przypadku Roll For The Galaxy): 46 zł
Dostawa: 1-2 kwartał 2016 

Polskie wydanie tej małej i sprytnej gierki będzie miało znacznie niższą cenę niż na Zachodzie, ale wiąże się to z paroma zmianami: pudełko będzie w innym formacie (będzie większe) oraz postanowiliśmy zrezygnować z drewnianych statków, by zastąpić je żetonami (ale DOBRYMI i FAJNYMI żetonami, już nasza w tym głowa. Gdyby zostawić drewniane elementy SCD musiałoby być na poziomie 125-135 zł. Wg nas nie jest to uczciwa cena dla Was jako klientów. Gra jest świetna, ale cena mało atrakcyjna.!).  Z pewnością będziecie zadowoleni!

Instrukcję do gry udostępnimy na samym starcie kampanii, dzięki czemu będziecie mogli sami przekonać się, o co tutaj chodzi. W przygotowaniu są także pierwsze polskie recenzje, które warto sprawdzić przed startem kampanii.

„Pocket Imperium” to świetna gra kieszonkowa 4x dla 2-4 graczy. 5 minut tłumaczenia zasad, 3 minuty na przygotowanie gry, a potem… 30 minutowa walka o całą galaktykę! Gra dzieli się na cztery fazy: kupujecie statki (czyli tworzycie flotę), poruszacie statki (czyli eksplorujecie galaktykę), walczycie z innymi statkami (czyli toczycie gwiezdne… wojny) i opłacacie flotę (czyli… opłacacie flotę). Na koniec zliczacie punkty za kontrolowane planety. W „Pocket Imperium” bez przerwy zmienia się balans sił, a zwycięstwo zależy od przyjętej przez graczy strategii (nic nie zależy od szczęścia, jedynie od dobrze zaplanowanych ruchów i rozegranych starć) oraz zawiązanych lub zerwanych sojuszy.

W skrócie: bardzo zabawna, mocno konfrontacyjna , prosta i szybka gra sci-fi.

Aby lepiej wyobrazić sobie z czym mamy tutaj do czynienia warto dodać, że Pocket Imperium to taka mała i szybka wersja pewnej bardzo znanej gry sci-fi. O którą chodzi? Proponujemy „rebus”: w tej grze umiera jedno gwiezdne imperium i w bólach rodzi się nowe (przy której to samo dzieje się z wieloma przyjaźniami;)  )i która słynie także z tego, że gra się w nią milion godzin (a mimo tego wszyscy ją kochają).

Arler 3D Box

Data kampanii: 19.02 – 27.03
Zbierana kwota: 25 000 złotych
Sugerowana cena detaliczna: 234,90 zł
Cena pierwszych pakietów (jak w przypadku Roll For The Galaxy): 159 zł
Dostawa: przełom kwartału 1 i 2

Na wstępie warto zaznaczyć, że jakość polskiego wydania „Fields of Arle” nie będzie odbiegać od wydania anglojęzycznego – a jest na co popatrzeć i czego dotknąć. Produkcja odbędzie się w Polsce. Podstawową zmianą będzie jednak nowy projekt okładki – jako jeden z celów kampanii (podobnie jak miało to miejsce w przypadku Dominiona).

Fields of Arle to wyjątkowo rozbudowana gra ekonomiczna dla dwójki graczy, w której zarządzamy własną farmą. Aby wygrać i zdobyć jak największą ilość punktów należy wykonać szereg zadań: osuszać i zasiać pola, hodować różne zwierzęta i zbudować specjalne gospodarcze budynki, mając na uwadze zmieniające się pory roku oraz używać maszyn, aby sprzedać nasze towary innym graczom. Jej autorem jest legendarny już twórca Agricoli i Caverny – Uwe Rosenberg, którego sylwetki nikomu nie należy chyba przedstawiać.

Fields of Arle zawiera także wariant dla pojedynczego gracza.

Lanters box

Dostawa: przełom kwartału 1 i 2

UWAGA!: Lanterns: The Harvest Festival będzie wydana bez kampanii na Wspieram.to

„Lanterns” to gra logiczna dla 2-4 graczy w wieku 8+, w której wcielić należy się w artystów z czasów Imperium Chińskiego, dekorujących pałacowe jezioro różnokolorowymi lampionami z okazji corocznego święta zbiorów. Rozgrywka polega na umiejętnym zagrywaniu płytek jeziora, w taki sposób, aby tworzyć odpowiednie układy kolorystyczne nagradzane kartami lampionów – które z kolei układają się w zestawy, przynosząc punkty honoru i cesarskich względów i przybliżając graczy do zwycięstwa.

Warto dodać, że Lanterns otrzymało w 2015 roku wyróżnienie MENSA SELECT.

NA KONIEC INFORMACJA NA KTÓRĄ WSZYSCY CZEKACIE – dodatki do Dominiona:

Dominion seaside Box 3D small Dominion prosperity Box 3D small Dominion intryga Box 3D small

Data kampanii: 4.03- 04.05.2015

Z przyjemnością informujemy, że w przyszłym roku w wersji polskiej zostaną zaprezentowane następujące dodatki do Dominiona: Intrigue, Seaside oraz Prosperity.

Więcej informacji już wkrótce, a tymczasem przypominamy o naszym małym konkursie, który polega na nadaniu polskiego tytułu, każdemu z przyszłych rozszerzeń do Dominiona. Swoje propozycje zgłaszać należy w tym oto poście. tam też znajdziecie szczegółowe informacje o konkursie.

Wspieranie jest sexy i nadchodzący rok także będzie sexy! Czego wszystkim oczywiście życzymy 😉