Dominion: Dodatki. Odpowiadamy na Wasze pytania

Już dzisiaj o godzinie 15:00 rusza zbiórka na trzy dodatki do gry Dominion. Jednocześnie w trakcie przygotowań do niej, rozmów z ludźmi na forum, Facebooku czy w wymianach maili wynikło sporo pytań. Postanowiliśmy je zebrać w jednym miejscu, tak żebyście mieli pełny obraz sytuacji! Poniżej krótkie Q&A.

Q:  Czy w planach jest realizacja wszystkich pudeł na raz, czy w ratach?
A: Wszystkie gry zostaną dostarczone do wspierających w tym samym czasie.

Q: Czy po wsparciu gry na Wspieram.to muszę jeszcze coś robić?
A: Po udanej (miejmy nadzieję!) kampanii, będziemy kontaktować się ze wspierającymi, prosząc o dane do wysyłki. Ze wspierającymi będziemy kontaktować się poprzez aktualizacje w projekcie. Prosimy o podanie poprawnego adresu e-mail przy rejestracji na wspieram.to: to bardzo ważne- inaczej natrafimy na komunikacyjną lukę. W aktualizacji zostanie zamieszczony specjalny link do ankiety, w której będziemy prosić o podanie danych do wysyłki. Znajdzie się też specjalne miejsce na uwagi.

Q: Moje nazwisko wciąż nie pojawia się na liście wspierających, a od wsparcia minęło już kilkadziesiąt minut. Co robić?

A: Prosimy o przesłanie maila na adres bsamel@gamesfactory.pl . Prosimy o podanie imienia, nazwiska, daty, godziny (+/-) wsparcia oraz potwierdzenia, które przyszło z systemu transferuj.pl lub od Wspieram.to. Tego typu sytuacje zdarzają się bardzo rzadko i wszystkie dotychczasowe okazały się tylko drobną „Zawieruchą” w sesjach elixir. Bartek wyjaśni to ze Wspieram.to i wróci z odpowiedzią najszybciej jak to możliwe.

Q: Posiadam starą edycję Dominiona. Czy rewersy kart są identyczne jak przy starej edycji, czy muszę się zaopatrzyć również w nową wersję podstawki?

A: Rewersy kart są jednakowe na absolutnie całym świecie, niezależnie od wydawcy. Wobec tego nasze dodatki będą bezproblemowo łączyć się z wersjami Barda.

Q: Planujecie jakiś szerszy opis, jakie dodatki czym się charakteryzują, co warto kupić i dlaczego wszystko?

A: Dokładnej analizy tego co znajduje się w każdym z trzech dodatków, dokonali autorzy ZnadPlanszy.pl – Bartosz i Łukasz z bloga Melanżownia.tv.

Q: Czy niektóre karty z dodatków również będą miały zmienioną grafikę? W zasadzie głównie pytam o karty klątw, kasy czy punktów zwycięstwa. Fajnie aby była zachowana spójność graficzna. Albo może wiele kart uzyska nowy wygląd?

A: Karty podstawowe będą zmienione, na te z naszego wydania wersji podstawowej.

Q: Plastikowa wypraska. Będzie taka sama jak w podstawce? Czy może jakiś genialny wynalazek aby zmieścić wszystko w jednym pudle? Czy może rozwiązanie FFG czyli w środku zbędny karton i masa powietrza?

A: Wypraska pozostanie zgodna z pozostałymi wydaniami Dominionów na całym świecie. Nie mamy wpływu na jej wygląd, czy szerokość przegródek.

Q: Kiedy dostawa do wspierających?

A: Mamy nadzieję, że w czerwcu 2016. Najpóźniej w lipcu, ale tego wolimy uniknąć 🙂

Q: Które z gier, działają samodzielnie, a które należy z czymś połączyć?
A: Wersja podstawowa oraz Intryga są samodzielnymi grami. Żeby zagrać w Przystań lub Złoty Wiek potrzebujesz wersji podstawowej Dominion lub Intrygi.

Q: Czy mogę grać w więcej niż 4 osoby?
A: Tak. Po połączeniu wersji podstawowej wraz z Intrygą rozgrywkę prowadzić może aż 6 osób.


A na koniec mała niespodzianka, czyli prawie gotowe nowe okładki autorstwa Tomka “Morano” Jędruszka. Wciąż staramy się lepiej na nich wyeksponować przewodni element naszej wersji serii Dominiona, czyli zamek.

dominion dodatki covers devwloper