Odbudowa Warszawy 1945-1980. Kiedy zrealizujemy plan?

Wielokrotnie już powtarzaliśmy, że praca nad „Odbudową” okazała się trudniejsza i bardziej czasochłonna niż początkowo sądziliśmy. Całe szczęście, teraz wyszliśmy na prostą i większość prac jest już zakończona. Od przyszłego tygodnia zaczniemy wysyłanie plików do drukarni, wkraczając tym samym w ich ostatni etap. Równolegle rozpocznie się produkcja drewnianych elementów do gry – a będzie ich naprawdę sporo. Zanim jeszcze to wszystko nastąpi, chcielibyśmy kilka kwestii Wam wyjaśnić i opisać. Konkretną odpowiedź na pytanie z tytułu tekstu przeczytacie na jego końcu.

Przodownicy pracy czy bumelanci? 

Nie możemy z czystym sumieniem powiedzieć o sobie, że w przypadku „Odbudowy” jesteśmy przodownikami pracy. I nie chodzi nawet o termin realizacji (żaden szanujący się stachanowiec nie pozwoliłby na takie opóźnienie), ale o czas i energię, które wkładamy w ten tytuł. Mamy po prostu takie poczucie, że nawet gdy siedzimy nad tym projektem po kilka godzin dziennie, to nadal spędzamy nad nim za mało czasu. Codziennie popychamy różne sprawy do przodu i staramy się spędzać nad „Odbudową” jak najwięcej czasu, ale myśl „jeszcze więcej” każdego dnia kołacze się po głowie. Dzięki intensywnej pracy przez ostatnie miesiące możemy w końcu pochwalić się poszczególnymi rzeczami. W końcu nadszedł czas, abyśmy pokazali Wam to, co już jest gotowe.

Jedną z najważniejszych kwestii związanych z grami planszowymi jest ich oprawa graficzna. Dziś chcielibyśmy Wam pokazać aktualną planszę – jest ona już niemal skończona (dopuszczamy jeszcze kosmetyczne zmiany bezpośrednio przed oddaniem gry do druku). Planszę możecie zobaczyć w tym miejscu. Praca nad nią była długa i wyczerpująca, a Iga mogłaby napisać o tym książkę. W naszej ocenie opłacało się czekać, bo pod względem graficznym jest to unikat. Duża liczba detali pozwoli Wam zidentyfikować poszczególne ulice i obiekty – a raczej to, co z nich zostało po wojnie. Oceńcie sami i sprawdźcie, jak mogła wyglądać Warszawa z lotu ptaka na początku procesu odbudowy.

odbudowa_warszawy

W przyszłym tygodniu pokażemy Wam kolejną partię ilustracji budynków, aktualny wygląd kart projektów (layout, rewers, awers) oraz aktualny kształt drewnianych elementów (w tym unikatowych budynków stworzonych na potrzeby gry). Potem zaś pokażemy grafiki innych rodzajów kart występujących w „Odbudowie”. Kolejne aktualizacje będziemy starali się publikować znacznie częściej, a jednocześnie pokazywać w nich gotowe lub prawie gotowe elementy. Oczywiście nie pokażemy wszystkiego, abyście w dniu premiery nadal byli zaskoczeniu tym, co znajdziecie w pudełku. A skoro już mowa o premierze…

Premiera w blasku fleszy 

W środowisku wydawców gier często powtarzane jest twierdzenie, że udana kampania promocyjna jest równie ważna, co sam produkt. Ta teza nie mogła przez długi czas znaleźć u nas posłuchu. Chcieliśmy wierzyć, że jeśli produkt jest dobry, to sam obroni się na rynku. Zmieniliśmy jednak nastawienie i staramy się nie tylko robić dobre gry, ale także dotrzeć z informacją o naszym tytule do jak najszerszego grona osób.

Właśnie z tego względu postanowiliśmy zorganizować premierę w miejscu symbolicznym dla procesu odbudowy i jednocześnie reprezentacyjnym dla stolicy. Premiera „Odbudowy Warszawy 1945-1980” odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie podczas Nocy Muzeów.

Wszystko dobre, co się dobrze kończy 

Noc Muzeów została zaplanowana na 14 maja. Premiera gry będzie włączona w oficjalne atrakcje organizowane przez Zamek Królewski, który jednocześnie jest współorganizatorem naszego przedsięwzięcia. Do mniej więcej 2:00 w nocy będziemy prezentować zasady gry oraz prowadzić inne wydarzenia związaną z „Odbudową”. Bezpośrednio przed pokazami zorganizujemy oficjalną premierę, na której przedstawimy nasz najnowszy tytuł. Jest więc duża szansa, że relacja z tego wydarzenia pojawi się w wielu stołecznych mediach, a przez to informacja o wydaniu gry trafi do tysięcy potencjalnych odbiorców.

Jeszcze nie wiemy kiedy dokładnie otrzymamy gry z drukarni, ale gdy tylko to nastąpi, od razu zaczynamy przygotowywać paczki do wysyłki. Chcemy, aby Wspierający dostali “Odbudowę” najszybciej jak to możliwe – na pewno jeszcze przed oficjalną premierą na Zamku. Ze względu na Wasze wsparcie chcemy abyście to Wy jako pierwsi mogli cieszyć się Odbudową, na którą musieliście tak długo czekać. W pierwszej kolejności będziemy przygotowywać paczki właśnie dla Wspierających, następnie dla sklepów i partnerów projektu. A potem zaprosimy Was wszystkich na wspólne granie w Warszawie podczas Nocy Muzeów.