“Kurier planszowy”. Papierowe czasopismo o grach planszowych i karcianych

Stało się. Wczoraj na Wspieram.to ruszyła kampania „Kuriera planszowego”. Pismo ufundowało się w 2,5 godziny, teraz z prędkością dobrze rozpędzonego parowozu rozbijamy kolejne progi. To oznacza, że na polskim rynku będziemy znów mieli tradycyjne, papierowe czasopismo poświęcone nowoczesnym grom planszowym i karcianym.

Ktoś może zapytać – po co komu w XXI wieku, w dobie blogów, YouTube’a i podcastów tak archaiczne medium? Odwróćmy pytanie – po co komu w dobie gier komputerowych i konsolowych planszówki? To rozrywka z długą tradycją, pierwsze gry planszowe powstawały już w starożytności, obecnie zaś ponownie trafiają pod strzechy, tyle że w porządnej jakości, świetnej oprawie graficznej i z coraz bardziej zaawansowanymi mechanikami. To alternatywny sposób spędzania wolnego czasu – bez monitora, bez Internetu, za to z interakcją z żywymi ludźmi siedzącymi wspólnie przy stole. Postanowiliśmy więc stworzyć analogowe medium, opowiadające o analogowych grach. Taka fanaberia ludzi po trzydziestce, którzy chcą przypomnieć sobie stare czasy 🙂

Co tak naprawdę znajdziecie w „Kurierze planszowym”, czego nie ma w Internecie, i dlaczego w ogóle warto wesprzeć tę kampanię? Po pierwsze, w skład redakcji wchodzą przedstawiciele niemal wszystkich najważniejszych polskich mediów o grach: redaktorzyGames Fanatica, Rebel Timesa, ZnadPlanszy.pl, Board Times, liczni blogerzy i videoblogerzy (m.in. BoardGameGirl, GambitTV i GameTrollTV). Takiej ekipy nie znajdziecie nigdzie indziej, w dodatku ich teksty napisane dla „Kuriera” będą w 100% ekskluzywne – niedostępne nigdzie poza czasopismem. Do każdego numeru dołączymy również różne materiały promocyjne do gier, których recenzje znajdziecie w środku – na start jest to dodatkowa karta do „Magnatów”, ale będzie tego dużo więcej. Karty promo, dodatkowe żetony, modyfikacje zasad, w przyszłości wreszcie może nawet całe gry? Na koniec jeszcze jeden argument, szczególnie dla nas ważny – chcemy, aby „Kurier planszowy” był pismem szeroko dostępnym, o różnych kanałach dystrybucji. Nazwijcie to ambicją albo poczuciem misji, my po prostu chcemy czasopismem popularyzować nasze wspólne hobby i trafiać do nowych graczy, zachęcając ich do wkroczenia w świat nowoczesnych planszówek. No bo kto nie zainteresuje się tematem i nie weźmie przynajmniej do ręki gazety z taką okładką?

wiz

Garść konkretów: 60 kolorowych stron, recenzje 11 gier planszowych (każda pod lupą dwóch niezależnych recenzentów, których teksty znajdą się na sąsiednich stronach) i jednego dodatku, publicystyka, wywiady z twórcami z Polski i zagranicy, porady dla początkujących projektantów, materiały promo i wiele więcej. Cena jednego egzemplarza „Kuriera planszowego” na Wspieram.to to jedyne 15 zł z przesyłką, dodatkowo w ramach nagród limitowanych znajdziecie w kampanii gry udostępnione przez naszych partnerów z różnych polskich wydawnictw. Dziękujemy za zaufanie i wsparcie!