Ambasadorzy – duży dodatek do gry Pośród Gwiazd

Wojna była wyniszczająca wiele planet i zamieszkujących ich ras ucierpiało wskutek wspomnianej wojny. Lecz teraz nastał czas pokoju, czas w którym wszystkie rasy galaktyki połączyły swoje siły by razem zbudować największa w historii stację kosmiczną wzdłuż całej galaktyki.

Tak w telegraficznym skrócie mogę przedstawić zarys fabularny gry Pośród Gwiazd. Pośród Gwiazd to gra karciana przeznaczona dla 2-4 graczy, podczas której będziemy starać się wybudować najwspanialszą ze stacji kosmicznych.

Przez cały okres dystrybucji gry przygotowaliśmy szereg wielu materiałów, które z całą pewnością pomogą Wam przy pierwszych rozgrywkach i wytłumaczą w jaki sposób zbudować największą stacje w kosmosie! Zobaczcie, bo to naprawdę proste.

W ciągu roku istnienia polskiej wersji językowej gra została bardzo ciepło przyjęta przez społeczność graczy i recenzentów. Gra jest naprawdę bardzo dobra.

Pelnąparą pisze o Pośród Gwiazd w następujący sposób.

„Wyjadacze docenią elegancję i prostotę w operowania znanymi mechanikami, zaś nowi poznają kilka ciekawych elementów obecnych w nowoczesnych grach planszowych, nie zniechęcając się przy tym długą instrukcją.
Gra wypada bardzo dobrze niezależnie od liczby graczy, przy czym rozgrywka dwuosobowa nieco różni się od rywalizacji w pełnym gronie. „

Pełną Parą

 „Całość sprawnie działa, a liczba decyzji do podjęcia jest bardzo duża, a zwłaszcza w trybie przeznaczonym dla dwóch graczy.„

Mirosław „Tycjan” Gucwa 

Warto również posłuchać chłopaków z Gradania, których gra po prostu zachwyciła:

Jeżeli dalej nam nie wierzycie, to  posłuchajcie samych graczy:

Pośród Gwiazd zostało wydane w polskiej wersji przez wydawnictwo Portal Games w ubiegłym roku. W ciągi 365 dni została podjęta decyzja o wydaniu pierwszego dodatku do gry o nazwie „Ambasadorzy”. Zdecydowano się na wydanie gry na platformie crowdfundingowej – Wspieram.to.

W grze Pośród Gwiazd wcielamy się w jednego z konstruktorów stacji kosmicznej. Podczas rozgrywki każdy z graczy otrzymuje 12 kwadratowych kart, każdy z graczy wybiera jedną z nich którą chce wybudować w swojej stacji. Kiedy wszyscy gracze wybiorą po jednej karcie, pozostałe przekazują kolejnemu graczowi. I tak aż do momentu gdy w przekazywanych pulach kart nie zostanie już żadna karta.

ambasadorowie pic1699164kartykarty celów

W Pośród Gwiazd umieszczono mechanizm draftu (przybliżony powyżej) znany m.in. z takiej gry jak 7 cudów świata.

Dodatek Ambasadorzy wnosi do rozgrywki kolejne karty, w porównywalnej liczbie do tych z podstawowej wersji gry. W pudełku Ambasadorów znajdziemy również karty biur, w których będziemy zatrudniać tytułowych ambasadorów.

Wraz z nowym dodatkiem otrzymujemy kolejną możliwa akcję do wykonania. Oprócz wybudowania karty, sprzedaży jej czy też zamienienia w reaktor możemy zaprosić Ambasadora do swojej stacji.

zawartosc pudelka

Zawartość pudełka:

  • 48 kart Ambasadorów,
  • 60 nowych podstawowych lokacji,
  • 20 kart Biur,
  • 4 nowe karty zadań,
  • instrukcja,
  • 10 żetonów lokacji,
  • nową rasę Exodai,
  • 10 żetonów lokacji,
  • instrukcję do gry,
  • 4 karty celów.

Dodatek nie jest jeszcze dostępny w wersji polskiej dlatego też potrzebujemy Waszej pomocy by go wydać. Zachodni rynek już dawno zagrywa się w Ambasadorów posłuchajcie co o nim sądzą najbardziej znani recenzenci zza oceanu!

Tak jak konstruktorzy w Pośród Gwiazd budują stację, tak Wy pomóżcie nam zbudować wspólnymi siłami pierwszy dodatek do gry Pośród Gwiazd – Ambasadorzy.

Liczymy na Was!

Instrukcja:

Do pobrania (PDF, 3.46MB)

IMG_1711

0 Udostępnień