Karty Dżentelmenów, czyli nowy wymiar czarnego humoru

Epoka kamienia łupanego. Wszystek zaczęło się półtora roku temu, gdy w odmętach internetu natknęliśmy się na fenomen amerykańskiej gry Cards Against Humanity. Stężenie czarnego humoru przekonało nas skutecznie, 15 min później drukarka wyzionęła ducha, wraz z ostatnim arkuszem tego cuda. Bezzwłocznie przystąpiliśmy do degustacji, w doborowym gronie naszych znajomych … i rozpoczęło się szaleństwo. Na niepoprawne pytania padały jeszcze bardziej nieprzyzwoite odpowiedzi, które powodowały salwy okrutnego śmiechu. Po niezliczonej ilości udanych wieczorów z tą grą nastąpiło nieuniknione… GŁÓD. Gigantyczny głód nowych kart.

zawartosc pudelka

Średniowiecze

Nie mając możliwości zakupu polskich rozszerzeń, postanowiliśmy stworzyć własne pytania i odpowiedzi. Faza kreatywności szybko osiągnęła szczyty. Każdy pomysł na kartę zostawał skrupulatnie spisywany w telefonach komórkowych, na paragonach i serwetkach. Biedna drukarka ledwo zipiąc, wypluwała z siebie efekty naszej kreatywności, a pudełko próbujące pomieścić stale rosnącą talie kart, pękało w najmniej odpowiadających momentach.

Renesans

Udoskonalona gra znów wróciła na stoły imprezowe, w nowej odsłonie i z jeszcze większym przytupem bawiła imprezowiczów. Coraz więcej osób nie wyobrażało sobie imprezy bez tego jedynego na świecie egzemplarza. Pytania o możliwość nabycia tego potworka, skłoniły nas do wydania go. Ilość nowo powstałych kart pytań i odpowiedzi zaprowadziła nas do okrutnej decyzji.
Z łezką w oku odrzuciliśmy wszystkie karty amerykańskiego pierwowzoru. Przyczyniło się to do powstania czegoś nowego. Jednocześnie rozpoczęła się nowa epoka.

Epoka kart dżentelmenów

Chcąc stworzyć coś unikalnie okrutnego dokonaliśmy selekcji naturalnej z której przeżyły tylko najlepsze pytania i odpowiedzi. Pojawiła się potrzeba stworzenia nazwy dla nowej gry. Nazwy równie sarkastycznej co jej zawartość. Okazało się, że w tym punkcie nasza kreatywność zawiodła. Tygodniami powstawały co raz to nowe tytuły i równie szybko były odrzucane, do momentu gdy nasz przyjaciel zasugerował „Karty Dżentelmenów”. Momentalnie wiedzieliśmy, że to jest to czego szukaliśmy. Wokół tego tytułu stworzyliśmy oprawę graficzną i klimat, który zobaczysz na poniższym filmiku.

Epoka ta trwa nadal i mamy nadzieje, że i Ty wpiszesz się w jej historię.

strecz

Karty Dżentelmenów to nowy wymiar czarnego humoru. Jest nowością na polskim rynku. Dzięki nim zażyjesz osobliwie dzikiej przyjemności, bo to gra niecna i nieszlachetna, w przeciwieństwie do większości gier imprezowych.

Gra jest prosta. Każdy gracz dobiera zestaw 10 białych kart z odpowiedziami. Na początku rozgrywki jeden z graczy staje się Dżentelmenem lub Milejdi i zadaje pytanie z czarnej karty. Reszta graczy odpowiada swoją najzabawniejszą białą kartą, dając ją zakrytą w kierunku Dżentelmena.

Po zebraniu wszystkich białych kart, Dżentelmen/Milejdi tasuje je i odczytuje ponownie pytanie z czarnej karty po czym kolejno odkrywa i odczytuje na głos odpowiedzi. Następnie wybiera, jego zdaniem, najzabawniejszą odpowiedź. Gracz, który jest właścicielem wyżej wymienionej odpowiedzi zgłasza się i odbiera od Dżentelmena czarną kartę, która pełni funkcję punktu zwycięstwa.

W tym momencie wszyscy gracze, którzy udzielili odpowiedzi, uzupełniają swój zestaw 10 białych kart. Każdy z graczy musi posiadać 10 białych kart zanim, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, kolejny gracz stanie się Dżentelmenem i następuje powtórzenie cyklu. Gra może się zakończyć w dowolnym momencie lub do wyczerpania czarnych kart. Gracz z największą ilością punktów zwycięstwa wygrywa.

Karty Dżentelmenów to idealna propozycja na spotkania towarzyskie, zakrapiane imprezy, stypy, spotkania integracyjne oraz wszelkie inne okazje, które przyjdą Tobie do głowy.

Gra przeznaczona jest dla od 3 do 15 osób pełnoletnich, czas rozgrywki od 15 minut do 2 godzin.

Pobierz pełna wersję gry:

Jeżeli chcesz poznać grę już teraz, to możesz pobrać jej pełną wersję już teraz. Wystarczy ją wydrukować, wyciąć i grać ze znajomymi, bo dla nas sama świadomość, że gdzieś w Polsce, a może i za granicą, ludzie świetnie się bawią z naszą grą, jest wielką satysfakcją 🙂

Jeżeli Karty Dżentelmenów się wam spodobały, prosimy o wsparcie. Naszym celem jest zebranie 7000 PLN funduszy zapewniających wydanie pierwszego nakładu gry. Już teraz bardzo Wam dziękujemy!

1(3) 6(1) 2(1) 3(1)

0 Udostępnień