Mage Wars Academy i Mage Wars Arena – najczęściej zadawane pytania

Powoli dobiega końca kampania Mage Wars Akademia i Arena. Przy okazji powstało sporo niejasności, które wydaje mi się, warto wyjaśnić. Zebraliśmy parę spraw, które przewijały się w komentarzach i na forum, skonsultowaliśmy się z wybitnym polskim specjalistą i mamy odpowiedzi ma nurtujące Was problemy!


Najczęściej zadawane pytania:

Od której gry zacząć – Arena czy Akademia?

Zależy ile masz czasu. Akademia jest grą szybszą i zajmującą mniej miejsca. Do tego brak planszy zdejmuje z głowy cały taktyczny aspekt gry, można więc skupić się na pojedynku, a nie na podchodach, ustawieniu, kombinowaniu jak dostać się do przeciwnika i zabezpieczyć swoje ważne rzeczy. Z drugiej strony Arena może oferować dużo więcej zabawy i gry. Dodatkowy aspekt, czyli plansza, to również kolejny czynnik, jaki bierze się pod uwagę przy budowaniu Księgi Czarów.

Dlaczego karty Areny nie mogą być użyte w Akademii?

Karty z Akademii są nieco słabsze od kart z Areny, jednak nigdzie nie jest powiedziane, że niewskazane jest używanie ich na Arenie. Wręcz przeciwnie, moim zdaniem mogą być cennym uzupełnieniem Ksiąg zapalonych Arenowców.

Czy gra działa na trzy osoby?

Podstawka działa na 3 osoby, ale trzeba mieć kilka dodatkowych rzeczy (patrz pytanie 4). Problem w tym, że rozgrywka dla trzech osób jest nieco sztuczna.

Co potrzeba dokupić, żeby grać w Arenę we cztery osoby?

Najlepszym zakupem w takim przypadku jest drugi Core Set Areny. Jednak jeśli nie chcesz od razu wydawać góry pieniędzy, to będą potrzebne:

  • dodatkowe zestawy żetonów aktywacji (w innych kolorach niż te z podstawki dla gracza 3/4)
  • przydadzą się dodatkowe kości, żeby nie musieć co chwila szukać ich na stole
  • dodatkowe planszetki do zaznaczania many i punktów życia dla graczy 3/4. Opcjonalnie jest aplikacja na Androida do liczenia tego w MW.
  • dodatkowa plansza, ponieważ na pojedynczej planszy jest za ciasno do gry Free For All. Da się jeszcze zagrać 2v2 ale jest koszmarnie ciasno i chaotycznie
  • dodatkowe księgi dla graczy 3 i 4
  • dodatkowe pakiety kart Spell Tome (jak się pojawią) dzięki czemu nie trzeba będzie walczyć o bardziej popularne karty czarów.

Kiedy będzie instrukcja?

Instrukcja jest na razie w fazie kończenia tłumaczenia oraz pierwszej redakcji. Nie zamierzamy spieszyć się z projektem. Będzie opublikowana ( do obu gier) jak tylko będziemy mieli coś gotowego.

Dlaczego dostawa dopiero w listopadzie?

dostawa przewidziana jest na listopad z paru powodów. Po pierwsze jest to produkcja w Chinach, więc trzeba liczyć do 3 miesięcy transportu. Po drugie nie zamierzamy spieszyć się z redakcją – pomni tego co się stało w Mistfallu wolimy pracować dłużej, a dokładniej.

Czy koszulki są faktycznie niezbędne?

Koszulki mogą się przydać. Co prawda nie trzymamy kart ciągle w ręku, ale przesuwamy je na planszy, podnosimy, podkładamy coś pod nie, odwracamy, ogólnie manipulujemy 🙂 Jednak nie są niezbędne, bo moje karty trzymają się w dość dobrym stanie już bardzo długo.

Jeśli będziecie mieli jeszcze jakieś pytania, nie wahajcie się ich zadawać. Zostały 3 dni kampanii i powinno nam się udać odblokować jeszcze jakieś fajne promki!
Spodziewajcie się również tekstu w najbliższym czasie wyjaśniającego sytuację Mistfall oraz Planów wydawniczych na drugą połowę roku.

Pozdrawiamy GFP

0 Udostępnień