“Labyrinth” w trzeciej odsłonie. Usprawniliśmy go jeszcze bardziej

Po wydaniu II edycji gry Labyrinth na początku roku 2015, zainteresowanie grą przerosło nasze oczekiwania i nakład skończył się w ekspresowym tempie! Bardzo dziękujemy wszystkim za zakup gry. Był to dla nas sygnał, że grę trzeba dodrukować, a że przy nowym wydruku można kilka rzeczy udoskonalić, postanowiliśmy wydać edycję III.

Cześć wszystkim. Z tej strony Kamil. Dziś postanowiłem Wam opowiedzieć o grze Labyrinth, która w październiku 2016 wróci do regularnej sprzedaży.

Dla graczy, którzy nie wiedzą o co chodzi w grze Labyrinth (Kamil Matuszak, Mateusz Pronobis, Przemysław Solski) – już tłumaczę. Losujesz sobie postać z fajnymi zdolnościami. Twoim celem jest zdobyć klucz leżący przed polem startowym innego gracza i z tym kluczem wydostać się z labiryntu. Nie jest to jednak proste, bo inni gracze będą próbowali Ci przeszkodzić. Nie chcesz także spotkać strażnika na jego środku zwanego Golemem, bo on wróci na pole startowe każdą z postaci, którą napotka. Przy okazji mnóstwo frajdy daje podkładanie innym graczom przedmiotów, wywoływanie zdarzeń, które tymczasowo zmieniają zasady gry oraz zbieranie magicznych przedmiotów, które są potężne i mogą bardzo pomóc w wygranej. Ważne w tej grze jest to, że jesteś zarówno budowniczym labiryntu jak i bohaterem, który próbuje się wydostać!

Labyrinth_3rd_plansza_bez_tla

W grze da się pokombinować również strategicznie. Nie każdy o tym wie, no bo przecież twórca powinien to graczom pokazać – dlatego też przygotowałem dla Was wszystkich e-book Sekretne Strategie grania każdą z postaci 😀 Wyszło tego bardzo dużo. Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni. Takie sekretne strategie będą mogły dobrze służyć również tym graczom, którzy kupili II edycję gry! Pamiętamy o Was! Jak tylko ukaże się III edycja – przygotujemy dla Was również PDF z nowymi zdolnościami postaci, które w każdym punkcie druku można na nalepce wydrukować i zaktualizować swoje postacie. Musiałem, jak zwykle trochę pozmieniać balans, bo nadal dostawałem uwagi, że np. Paladyn jest postacią za słabą względem innych. Teraz powinno być ok 😉

Poniżej możecie poznać wszystkie zasady gry:

Do pobrania (PDF, 3.87MB)

Często nas pytacie czym się różnią II i III edycja tej gry. O balansie postaci już pisałem. Główną zmianą jest to, że w tej będą 4 języki. Zawsze moim marzeniem było bym mógł się integrować z innymi grając w tę grę. Wreszcie to marzenie udało się zrealizować 😀

Kolejną fajną zmianą jest delikatne zmniejszenie rozmiaru planszy. Dostawaliśmy mnóstwo maili, że gra nie bardzo mieści się na stole i hexy nie są aż tak super spasowane, jak powinny. Wyeliminowaliśmy oba te błędy i teraz powinno być dobrze! 🙂 Dobra wiadomość jest taka, że dzięki temu też grę będzie można nabyć taniej 🙂 Sugerowana cena w sklepach wynosić będzie 129,99zł.
Karty zdarzeń i przedmiotów zmieniły się nieznacznie tak, że różnice między II a III edycją nie powinny być dotkliwie odczuwalne (jeśli ktoś chce zobaczyć nową tabelę – piszcie).

Część z Was widziała na naszym Funpage’u również fajne figurki z pleksi, które pasują do obu edycji gry. Tak, będą one dostępne po kampanii gry w regularnej sprzedaży 🙂 Wcześniejsze miały charakter prototypowy więc nie chcieliśmy ich wrzucać do sklepu. Będą one dostępne na naszej stronie www.letsplaygames.pl 🙂

FIGURKI LABYRINTH

Dobrze. Przejdźmy teraz do obiecanych dodatków do gry! 😀 Tak, powinny ukazać się już w tym roku! Planujemy w zasadzie aż 2 dodatki. Nie wiemy jeszcze tylko, czy zmontujemy z nich jeden duży wraz z figurkami, czy rozdzielimy te rzeczy… czas pokaże.
Pierwszy dodatek to Magic of the Ancients. Pozwoli Wam on kumulować moc w labiryncie i wydawać ją na rzucanie soczystych czarów. Będą one mocno związane z czasem i manipulacją nim 😉 Z racji tego, że edycje gry różnią się wielkością pól – będziecie musieli nam pisać, czy macie II, czy III edycję gry byśmy wysłali właściwe.

Scarab

Drugi dodatek Labyrinth: Scarabs wprowadza upragnione potwory. W tym przypadku będą to Skarabeusze! Zamysł jest taki, że potworów zawsze jest 6. Jeśli pojawi się więcej dodatków z potworami to przed grą trzeba będzie wybrać, który z nich będzie biegał po planszy podczas tej partii. Skarabeusze są całkiem zabawnymi stworami bo jeśli je spotkamy i nie zdamy testu łączą się z naszą postacią. Odbierają nam zdolności ale sprawiają, że walczymy lepiej oraz biegamy szybciej. Oczywiście pod taką postacią nie ma możliwości wygrania gry… 😉

Jeśli wszystko pójdzie dobrze to dodatki będzie można już zdobyć podczas właśnie trwającej kampanii na wspieram.to, na którą Was serdecznie zapraszam 🙂

 

P.S. Prawdopodobnie w tym roku ukaże się również gra karciana osadzona w Świecie Labyrinth – Legends of Labyrinth. Opowiem Wam o tym niebawem, w kolejnym artykule!

WIZUALIZACJA GRY