“Spartakus”: Poznaj polskie tytuły, cele i nagrody. Już w piątek zacznie się walka

Jak już część z Was pewnie wie, w piątek o 15:00, 23 września, rusza nowa kampania Games Factory Publishing. Tym razem staniemy oko w oko z bezwzględnymi rzymskimi gladiatorami za sprawą gry Spartakus (wraz z dodatkami). Przygoda zakończy się 23 października i mamy nadzieję wszyscy dotrwamy do jej końca i osiągniemy spektakularny sukces!

1

Dla przypomnienia czym jest Spartakus wrzucamy parę zdań o grze z tekstu:

Wiele gier bazujących na podstępach, licytacjach i sojuszach do dnia dzisiejszego uchodzi za gry-legendy, z utęsknieniem wielu graczy czeka na nowe edycje. Pod koniec tego okresu na rynku ukazała się gra Gale Force Nine bazująca na pewnym dosyć znanym serialu telewizyjnym pod tym samym tytułem, czyli właśnie Spartakus – i z miejsca stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier 2012 i 2013 roku. Czemu? Z prostego powodu – gra posiadała łatwe do opanowania, lecz rozbudowane zasady, które kręciły się dookoła mechaniki opartej na podstępach, przekupstwach, niepewnych sojuszach i ogólnym rozkręcaniu konfliktów wewnątrz rozgrywki – dopieszczając wszystkie elementy mechaniki do perfekcji. W efekcie otrzymaliśmy grę idealną: potężnego i rozbudowanego friendbreakera opartego na czystej rywalizacji, przeznaczonego dla dojrzałych graczy o mocnych nerwach, którzy gotowi są walczyć o najwyższe stawki w brutalnej i nieprzewidywalnej rozgrywce, w której wszyscy są dla siebie wrogami i tylko czyhają na potknięcie ze strony swojego przeciwników, by zrealizować własne plany – zdobycie punktów wpływów w ilości zapewniającej wygraną. Spartakus ze wszystkimi dodatkami to prawdziwie dopracowana we wszystkich szczegółach gra o przepotężnej zawartości i grywalności – stąd nasza decyzja, by za jednym zamachem dać możliwość wszystkim graczom na skompletowanie całej serii w czasie jednej akcji.

Tak jak obiecaliśmy, dla Waszego lepszego przygotowania, zarówno mentalnego jak i finansowego, prezentujemy na parę dni przed kampanią ceny oraz streach goale. Jednak, żeby zostawić sobie coś na deser, PRAWDOPODOBNIE nie są to jednak wszystkie cele. Parę niespodzianek mamy w zanadrzu. Warto również zwrócić uwagę na bogatą ilość dodatków do dokupienia!

Warto również wspomnieć, że kampania będzie miała bogaty zestaw dodatków do dokupienia. Także każdy z Was będzie mógł sobie odpowiednio spersonalizować grę. W czasie kampanii pojawią się: koszulki na karty w celu lepszego zabezpieczenia oraz specjalnie przygotowany dice tower.
Jednocześnie, z przykrością informujemy, że umowa licencyjna jest tak skonstruowana, że nie możemy wpływać na zawartość gry. Jest to spory zawód, zwłaszcza, że wspólnie mieliśmy wiele świetnych pomysłów. Cały czas czekamy na Wasze propozycje. 🙂

Jak zauważycie można wybrać każdy produkt w dwóch opcjach – albo Wspieram.to exclusive albo w wersji podstawowej. Postanowiliśmy każdemu wspierającemu dać wybór wersji, zwłaszcza, ze zakup całego pakietu wiąże się z nie lada wydatkiem. Zawsze jest wiele kontrowersji wokół cen, pakietów ekskluzywnych czy głosów wzywających do unikalności gier pochodzących z crowdfoundingu. Są i przeciwnicy i zwolennicy takich działań. Jako wydawnictwo postanowiliśmy tym razem spróbować innej drogi niż wszystkie poprzednie nasze kampanie. Jak widzicie, w załączonej grafice, cele dodatkowe opierają się na dodatkowej zawartości. Oznacza to, że osoba która wsparła pakiet zawierający cele dodatkowe, otrzyma te przypisane dla konkretnej gry. Postanowiliśmy postawić na ich jakość, a nie ilość. Monety są wykonane z metalu- na żywo wyglądają świetnie, dobrze leżą w dłoni, i licytując kilkoma z nich- czujecie wagę swojego wkładu. J Jakość wykonanych elementów w grze pozostanie tożsama z jakością gry Angielskiej. Wszystkie elementy zostaną wyprodukowane w tej samej fabryce, w której swoje gry produkuje Gale Force Nine. Co więcej- to GF9 będzie czuwać nad jakością produkcji w pełnym stopniu. Nasza rola kończy się na tłumaczeniu oraz odbiorze gotowych gier z Chin.

Na koniec, chyba najważniejsze, rozstrzygnięcie KONKURSU na tytuły! Otrzymaliśmy 180 zestawów Waszych propozycji tytułów. Odzew przerósł nasze oczekiwania! Wow!

Po przekopaniu się przez wyniki, wybraliśmy następujące:

  • Spartakus: Krew i Zdrada.
  • Widmo Śmierci.
  • Węże i Wilk.

A zwycięzcami są:

  • Maciej,
  • Adam,
  • Kamila.

Gratulujemy, zwycięzcy otrzymali już od nas wiadomość na adres e-mail podany podczas przesyłania propozycji.

Wiemy, że cel 75 000 zł może budzić respekt, ale „jak nie my, to kto?”. 😉

Kolejny raz zapraszamy Was do wspólnej pomocy i zabawy. Najpierw zjednoczmy siły, abyśmy później mogli stanąć do walki na arenie Spartakusa! Bez Waszej pomocy nie uda się nam wydać tej świetnej gry.

cele2nagrodynagrody-2image001