Dominion – garść informacji o dodatkach oraz okładki Tomka Jędruszka

Zgodnie z wczorajszą obietnicą! Oto zwycięzcy konkursu na nazwy Dominiona:

  • Szymon Kęsy – Złoty wiek,
  • Kamil Świeczka – Przystań,
  • Grzegorz Jantos – Intryga.

Panowie otrzymają specjalne koszulki z grafiką okładki gry oraz podpisem: „Autor tytułu gry”.

Natomiast Jędrzej Antkowiak otrzyma koszulkę z grafiką okładki Dominion Intryga.

Obiecaliśmy również pokazać Wam to nad czym pracował Tomek Jędruszek! Przy opisie każdej z gier znajdziecie jego dzieło! Podoba się Wam nowa szata graficzna okładek? Nowe wersje okładek będą celami, które mamy nadzieję odblokujecie w trakcie kampanii.

Dominion intrigue

W Dominionie: Intryga (podobnie jak w Dominionie) każdy gracz zaczyna grę z małą talią kart.
W trakcie trwania rozgrywki, gracze zdobywają monety i mogą pozwolić sobie na dokupowanie kolejnych kart i poszerzanie swojej talii. Poprzez to, jakie karty zdecydują się dokupić „na rękę” oraz to, w jakiej kolejności je zagrają, mają wpływ na swoje zyski i zdobywanie punktów zwycięstwa- niezbędnych do zdominowania przeciwników i odniesienia wielkiego sukcesu!

Wcielasz się w monarchę i podobnie jak Twoi Rodzice, jesteś władcą pięknego, wiecznie zielonego królestwa poprzecinanego rzekami i obfitującego we wspaniałe plony! W przeciwieństwie do swoich rodziców, jednak masz ambicje i marzenia! Chcesz powiększyć i rozwinąć królestwo, aby stało się bardziej różnorodne i bogate! Chcesz zdominować i połączyć inne społeczności, przynieść im kulturę i wspaniałe zwyczaje i połączyć je pod swoim sztandarem. Jednak kilku innych monarchów ma podobne plany. Musisz ich zatem przechytrzyć, aby jak najszybciej zdobyć wolne tereny i odeprzeć ataki możnowładców! Aby spełnić swoje ambicje musisz najmować ludzi, rozbudować budynki i zamek i pilnować, aby skarbiec był pełny.

Dominion: Intryga umożliwia grę z maksymalną ilością 8 graczy na dwóch stołach oraz gry pojedynczej z maksymalnie 6 graczami (włączając podstawową wersję Dominiona). Intryga dodaje 25 nowych kart Królestwa i kompletny zestaw Kart Skarbów i Zwycięstwa. Talia, którą trzymasz to twoje królestwo, zaczynasz od marnej wioski i kilku miedziaków w sakiewce, ale tylko Ty wiesz na co Cię stać! Zapełnij swoją talię złotem, posiadłościami, budowlami gospodarskimi i nie zapomnij o zamku. Zwycięży ten, który zdobędzie najwięcej Punktów Zwycięstwa!

A co najważniejsze! W Dominion: Intryga doświadczeni gracze mogą prowadzić rozgrywkę bez używania wersji podstawowej, lub łączyć ją z Dominionem!\

Dominion seaside

Dominion: Przystań stanowi rozszerzenie dla podstawowej wersji Dominiona, ale również dla Dominion: Intryga. Jako taki, nie stanowi jednak materiału do samodzielnej gry.  Toteż, aby gra była możliwa, należy łączyć go z wersją podstawową lub Intrygą, umożliwia on też wykorzystanie obu wymienionych gier razem.

Przystań umożliwia opanowanie rzek i mórz, które przecież przyłączyłeś do swojego Królestwa! Nie pozostaje nic innego, jak tylko zbudować okręty, zapełnić je śmiałkami i wysłać w szerokie morza. Przecież jest tylu kupców i portów na świecie, z którymi chciałoby się handlować. Najpierw jednak trzeba znaleźć bezpieczne miejsca na wyspach, aby stanowiły bazę wypadową na morza i oceany! Tubylcy wydają się być pomocni, wykorzystajcie to do podbicia kolejnych przystani, a wtedy… Wtedy już wszystkie rzeki będą należeć tylko do Ciebie!

Jest to drugi dodatek do Dominiona, zawierający zupełnie nowe karty Królestwa, które uporządkowują kolejne tury. Dodatek zawiera 18 plansz graczy, 25 monet, 15 żetonów Embargo i aż 262 karty!Dominion prosperity

Dominion: Złoty Wiek to kolejny dodatek do gry karcianej Dominion. Nie stanowi jednak samodzielnej gry, do rozgrywki potrzebna jest wersja podstawowa. Rozszerzenie dodaje kolejnych 300 kart, a pośród nich aż 25 nowych rodzajów kart królestwa oraz dwa nowe rodzaje kart podstawowych! Pierwszą z nich jest Platyna- szlachetny kruszec, który stanowi najcenniejszy rodzaj Kart Skarbu oraz Kolonia, która na koniec gry dodaje naszej talii 10 Punktów Zwycięstwa. Dodatkowo w pudełku znajdują się jeszcze monety, plansze graczy oraz plansza szlaku handlowego.

Ach, skarby! Jako monarcha wspaniałego Królestwa, nie znasz lepszego dźwięku od monet cicho brzęczących w sakiewce! Życie jest piękne, osiągnąłeś sukces. Zaledwie 10 lat temu stałeś pośrodku zabitej dechami wsi, a kury biegały pomiędzy twoimi stopami. Ach, tak wiele się zmieniło! Dziś Twoje Królestwo rozciąga się od morza do morza, a Zamek góruje nad piękną stolicą. Masz wszystko, oczywiście nie da się za to kupić szczęścia, ale wystarczy być groźnym i dumnym. Jednakże sąsiedzi coś knują, tym razem trzeba rozprawić się z nimi na dobre. Tym razem w wielkim stylu!

Motyw przewodni Złotego Wieku stanowi bogactwo- wszystko, co znajdziecie w grze jest droższe i stanowi o większej potędze! W końcu dzięki nowym rodzajom kart królestwa otworzysz Bank, zgromadzisz Królewski Dwór, dokumenty potwierdzisz Królewską Pieczęcią a nad tym wszystkim czuwać będzie strażnik w Strażnicy.