Teomachia – crowdfundingu odsłona druga

Dwa lata temu wydaliśmy „Teomachię” – gra miała swoją premierę na Polconie 2012 we Wrocławiu. W lipcu 2013 r. uruchomiliśmy projekt na Spieleschmiede, czyli platformie crowdfundingowej przy niemieckim sklepie Spele-Offensive.de. Kampania zakończyła się sukcesem – zebraliśmy 113% potrzebnej kwoty na wydanie niemieckiej edycji „Teomachii”. Warto podkreślić, że była to pierwsza polska gra karciana wydana za pośrednictwem platformy crowdfundingowej za granicą.

W tym roku natomiast postanowiliśmy przygotować i wydać polski dodatek do „wojny bogów”. Uznaliśmy, że z „Mitologią słowiańską” nie ma sensu dalej czekać – o tym dodatku myśleliśmy już od dawna. Dlatego postanowiliśmy w końcu zebrać się w sobie, przygotować wszystkie potrzebne materiały i ruszyć z projektem na Wspieram.to jeszcze we wrześniu. Nasza kampania trwa już prawie 2 tygodnie i uzbieraliśmy niemal 60% wymaganej kwoty. To raczej dobry wynik.

Teomachia karty mitów

Co jest celem kampanii?

Staramy się o sfinansowanie dodatku do „Teomachii”. Fundusze, które obecnie zbieramy, pokryją koszty przygotowania, produkcji i dystrybucji „Mitologii słowiańskiej”. Osoby, które wesprą nasz projekt, otrzymają od nas (zależnie od progu, który wykupią) np. „Mitologię słowiańską”, zestaw bogów w nowej oprawie graficznej, czy wreszcie także samą grę. Oprócz tego będzie można użyczyć swojego wizerunku, na podstawie którego nasi graficy stworzą ilustrację boga (Mokosz lub Perun). Warto wspomnieć też o gadżetach takich jak podkładki pod mysz, kubki, naszyjniki, koszulki czy płyty z muzyką folkowego zespołu Percival. Wydaje nam się, że nagrody w projekcie są różnorodne i ciekawe, zachęcamy więc do zapoznania się z nimi i wsparcia projektu.

Dla kogo?

Kampanię kierujemy zarówno do fanów tego tytułu jak i osób, które dopiero teraz poznają naszą grę. Dlatego też progi, które przygotowaliśmy, są zróżnicowane i pozwalają wybrać dogodną dla siebie opcję. O mitologii słowiańskiej recenzenci i gracze pisali od razu po premierze – wg nich zabrakło jej w podstawce. Rozumiemy ten punkt widzenia, dlatego teraz chcielibyśmy uzupełnić ten brak i zaproponować graczom i sympatykom „Teomachii” dodatek oparty o wierzenia dawnych Słowian. Z tego, co widzimy po różnych komentarzach, informacja ta dotarła zarówno do graczy, jak i osób zainteresowanych historią i wierzeniami słowiańskimi.

Co dalej?

Przed nami jeszcze ponad 2 tygodnie kampanii. Na razie trudno przewidzieć jak ona się zakończy. Mamy nadzieję, że otrzymamy odpowiednie wsparcie i uda nam się zrealizować określone cele. Oprócz tej mitologii mamy jeszcze kilka innych pomysłów, ale aby o nich mówić szerzej, musimy jeszcze trochę poczekać. Dlatego teraz zachęcamy do wsparcia projektu oraz zapraszamy na stronę główną kampanii, gdzie będziecie mogli przeczytać szczegółowy opis całej inicjatywy.