Nowe mitologie „Teomachii”

„Teomachia” w Polsce została wydana w 2012 roku. W ciągu kilku pierwszych tygodni pojawiło się kilka, może nawet kilkanaście recenzji. Wszystkie zgodnie podkreślały, że to bardzo dobry tytuł. Od tamtego czasu powstały kolejne teksty, ale ocena gry pozostała ta sama. Nasza nota to nadal 8/10. To bardzo wysoka średnia. „Teomachia” już od początku zyskała sporo fanów i zyskuje ich nadal – zarówno w Polsce jak i za granicą.

Przetarcie szlaków w Niemczech

Pierwszą crowdfundingową kampanię „Teomachii” zorganizowaliśmy na platformie Spieleschmiede. Wtedy zebraliśmy 113% kwoty potrzebnej do wydania gry. Zebrana suma pozwoliła nam stworzyć niemieckojęzyczną wersję „Teomachii”, poprawić część grafik oraz wzbogacić grę o unikatowe dodatki. To było dla nas naprawdę coś. W Polsce wtedy znowu zrobiło się głośno o „Teomachii” i gra odżyła. Wiedzieliśmy, że to tylko kwestia czasu i też ruszymy z nową kampanią crowdfundingową w Polsce. Stało się to w 2013 roku. Rozpoczęliśmy zbiórkę, której celem było wydanie pierwszego polskiego dodatku, „Mitologii słowiańskiej”. Tę akcję zakończyliśmy zdecydowanym sukcesem, zdobywając prawie 300% wymaganej kwoty. Niedługo po zakończeniu akcji w Polsce, wystartowała kampania na Kickstarterze, którą przygotowali nasi amerykańscy partnerzy z Petersen Games. To wybitni specjaliści od crowdfundingu i gwiazdy sceny gier. Byliśmy przekonani, że ta akcja również zakończy się sukcesem. I tak właśnie się stało.

Theomachy-boxy1

Wszystko dobre, co się dobrze kończy

Teoretycznie kampania „Teomachy” zakończyła się już ponad miesiąc temu. Jednak dla nas ona wciąż trwa, choć jakby nie patrzeć, niechybnie zbliżamy się ku końcowi i pełnej realizacji kampanii. Z tej okazji wprowadziliśmy promocję i obniżyliśmy czasowo sugerowaną cenę detaliczną polskiej „Teomachii”. Obecnie ten tytuł możecie kupić w bardzo atrakcyjnej cenie w dobrych sklepach z grami planszowymi. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty i poznania „Teomachii”. Nie będziecie żałować.
Jeśli interesują Was dalsze losy „Teomachii”, to na pewno ucieszy Was informacja, że w tej chwili dopracowujemy zasady nowych mitologii (doszło aż 5: Wielcy Przedwieczni, Bogowie Zewnętrzni, Koszmary, mitologia egipska i aztecka) oraz nad ich oprawą graficzną. Jak na razie efekty są wręcz oszałamiające. Nowe grafiki powalają na kolana. A to za sprawą wybitnych artystów. Na kartach bogów i na kartach mitów znajdziecie prace m.in. Piotra Foksowicza, Małgorzaty Śliwki, Seweryna Borkowskiego oraz Dagmary Stefańskiej. A nad całością oprawy graficznej czuwa niezastąpiona Iga W. Grygiel!

Wszystkie ilustracje, które zobaczyliście w tym wpisie, pochodzą z nowych mitologii. Co o nich sądzicie?

Ankh Anubis Chuthull Itzcal Tsathoggua

 

0 Udostępnień