Teomachia: Dodatek “Mity Cthulhu”

Jak pamiętacie jakiś czas temu udało nam się zakończyć sukcesem akcję związaną z wydaniem dodatku do “Teomachii” związaną z mitologią słowiańską. Dzisiaj ponownie za pośrednictwem platformy Wspieram.to, chcemy wydać kolejny dodatek. Jeżeli jesteś fanem mitologi Cthulhu, to ten dodatek jest dla Ciebie. Pozostałych i tak spróbujemy przekonać.

O samym dodatku już było głośno dzięki zakończonej sukcesem zbiórki na platformie Kickstarter. Wspólnie z Petersen Games uruchomiliśmy kampanię na wydanie “Teomachii” w anglojęzycznej wersji wraz z dodatkowymi panteonami. Gra już niebawem trafi na amerykański rynek, będzie zawierała znacznie więcej bóstw niż pierwotna wersja “Teomachii”. Wśród nich pojawią się karty związane z Mitami Cthulhu, które zaprojektowaliśmy wspólnie z Sandym Petersenem, autorem słynnej gry fabularnej “Zew Cthulhu”.

Wiemy, że nie wszystkim odpowiada wspieranie akcji na KS, dlatego chcieliśmy, aby i polscy gracze mogli cieszyć się nowymi panteonami. Liczne pytania o dostępność nowych mitologii utwierdziły nas w tym przekonaniu. Dlatego właśnie postanowiliśmy uruchomić tę kampanię i wydać dodatek z nowymi mitologiami, który wprowadzi do gry bóstwa i mity stworzone przez jednego z mistrzów horroru, H.P. Lovecrafta.

Liczymy, że dzięki Waszemu wsparciu osiągniemy podstawowy cel kampanii i wydamy dwie nowe mitologie: Wielkich Przedwiecznych oraz Bogów Zewnętrznych. Każda składała się z 3 bóstw i 5 kart mitów.

Odblokowanie kolejnych celów finansowych może sprawić, że zamiast 5 mitologii dostępnych do tej pory (licząc mitologię słowiańską), będziecie mogli wybierać spośród 10 różnych panteonów (mitologia egipska – bogowie: Maat, Anubis, Bastet i aztecka), czyli łącznie spośród 30 bóstw.

nowe-panteony

Potężne istoty, które przybyły na Ziemię przed eonami, właśnie się przebudziły, aby włączyć się do walki o rząd dusz. Ich orężem są przerażające sny, szaleństwo i potworne, oślizgłe macki. Czy triumf Cthulhu, wspieranego przez mroczną piękność, Asenath Waite, przyniesie zagładę innych bogów i ich wyznawców?

cthulhu-panteon

Bóstwa spoza czasu i przestrzeni, zbyt dziwne i obce, by pojął je ludzki umysł, do tej pory nie pojawiały się na Ziemi zbyt często. Teraz jednak staną do ostatecznej walki o dominację. Czy Yog-Sothoth, Klucz i Brama do innych wymiarów, przy pomocy władającego bluźnierczą magią klanu Whateleyów zatriumfuje nad naszym światem?

yog-panteon

Celem akcji jest zebranie 4000 zł na wydanie dwóch nowych mitologii: Wielkich Przedwiecznych oraz Bogów Zewnętrznych i dostarczenie ich do 20 listopada do osób, które zdecydują się wesprzeć nasze przedsięwzięcie.

Kampania skierowana jest zarówno do osób, które mają już swój egzemplarz gry, jak i do tych, które nie posiadają jeszcze “Teomachii”. Przygotowaliśmy dlatego różne warianty nagród, dzięki którym będzie można zdobyć podstawową wersję gry w atrakcyjnej cenie, zyskać nowe mitologie oraz zaopatrzyć się w szereg innych dodatków i gadżetów związanych z “Teomachią”.

Liczymy ponownie na Wasze wsparcie i mamy nadzieję, że pomożecie nam i tym  razem. Liczymy na Was 🙂


“Teomachia” jest wieloosobową grą karcianą. Podczas “wojny bogów” wszyscy gracze wcielają się w mitologiczne bóstwa walczące między sobą o dominację. Wybierając mitologię, gracz otrzymuje 5 kart mitów – potężnych artefaktów, herosów czy miejsc, które będzie mógł wykorzystać w trakcie gry. Tylko od gracza będzie zależało, czy pokieruje Thorem władającym potężnym Mjollnirem czy też poprowadzi do walki budzącego się w zatopionym R’yleh Cthulhu. Bogowie w “Teomachii” wykorzystują swoich poddanych do walki z innymi bogami, a do tego zsyłają huragany, trzęsienia ziemi czy zarazy na wiernych przeciwnika. Którzy wyznawcy okażą się mocniejsi? Które bóstwo zatriumfuje?

Teomachia_Elementy