Teomachia: Będzie 10 000 zł, będzie dodatek “Kapłani i prorocy”

Kilka dni temu ujawniliśmy pierwszy tajny cel finansowy naszej kampanii. Wiele osób czekało na tę informację. W tamtej aktualizacji zdradziliśmy tylko nazwę kolejnego dodatku do „Teomachii”, teraz natomiast, opiszemy ją, abyście wiedzieli, co zyskacie, jeśli uda nam się uzbierać kwotę 10 000 zł przed końcem kampanii.

Dodatek “Kapłani i prorocy”, to rozwinięcie pomysłu, który wprowadziliśmy przy zbiórce na „Mitologię słowiańską”. Wtedy wprowadziliśmy do gry specjalne żetony kapłanów. Teraz natomiast w „Teomachii” znajdą się jeszcze specjalne żetony proroków. Każda mitologia będzie miała swoich specjalnych kapłanów lub proroków (zależnie od konkretnego panteonu) o unikatowych zdolnościach. Warto w tym miejscu dodać, że specjalni czciciele podlegają dokładnie tym samym zasadom co czciciele z wersji podstawowej gry – można ich stracić poprzez opuszczenie swoich wyznawców albo po przegranej bitwie. Jednak w odróżnieniu od pozostałych czcicieli, żetony specjalne raz utracone już nigdy nie wrócą do gry. Nie ma możliwości ich odzyskania.

Kaplani_Prorocy_zetony

„Kapłani i prorocy” wprowadzą do gry specjalne żetony – kapłanów lub proroków, zależnie od mitologii. Będą to drewniane krążki w kolorze czerwonym (kapłani) i niebieskim (prorocy). Do tego każdy wspierający otrzyma dwa zestawy naklejek – jeden z symbolami poszczególnych mitologii, drugi – z ilustracjami przygotowanymi przez Piotra Foksowicza. Każda mitologia zostanie ozdobiona unikatową grafiką związaną właśnie z danym panteonem.

Tak wyglądają na żywo żetony w dodatku „Mitologia słowiańska”

Tak wyglądają na żywo żetony w dodatku „Mitologia słowiańska”

Pewnie zastanawiacie się kto otrzyma dodatek? Odpowiedz jest prosta: wszystkie osoby, które wsparły nasz projekt – niezależnie od kwoty wsparcia. Każdy otrzyma taki zestaw żetonów specjalnych, aby korelował on z wybranym przez siebie pakietem. Jeśli ktoś wybrał pakiet podstawowy „Kultysta” i dokupił „Pakiet mitologii” (wszystkie odblokowane mitologie odblokowane w trakcie kampanii), w listopadzie otrzyma żetony specjalne i zestawy naklejek do wszystkich mitologii dostępnych i odblokowanych w trakcie zbiórki „Mity Cthulhu”.

Poniżej przedstawiamy listę kapłanów i proroków dla poszczególnych mitologii oraz wizualizację graficzną dodatku w pełnej wersji:

 • Celtowie –2 x Druid,
 • Grecy – 2x Myrmidon,
 • Nordowie – 2x Walkiria,
 • Summerowie – 2x En,
 • Słowianie – 2x Żerca,
 • Egipcjanie – 1x Faraon,
 • Aztekowie – 1x Tlatoani,
 • Przedwieczni – 1x Dagon,
 • Zewnętrzni – 1x Horror z Dunwich,
 • Koszmary – 1x Kapłan Wężowego Ludu.

Jak Wam się podobają “Kapłani i prorocy”?

Jeżeli ktoś jeszcze nie widział, to korzystając z okazji prezentujemy trzecią miologię związaną z twórczością H.P. Lovecrafta, która zostanie wydana dzięki Waszemu wsparciu, czyli „Panteon Koszmarów”. Teraz w „Teomachii” pojawią się: Ghatanothoa, Chaugnar Faugn, Tsathoggua.

PanteonKoszmarow